Texty – strana 2

dech

DECH - ESENCE ŽIVOTA

Dech je propojen se všemi úrovněmi našeho bytí. Báječným způsobem nás tak podporuje na cestě k sobě a k léčení těla a duše. Lékař, psychoterapeut a ... celý článek:

lháři

POPÍRAČI KONSPIRACÍ

Proč lidé tak vehementně popírají, že by na světě mohly probíhat "konspirace" neboli spiknutí? Co se skrývá za tímto tak silným obhajováním a popíráním? .. celý článek:

lekcesvobodywerich

LEKCE SVOBODY

Nikdo si nesmí myslet, že je víc než ten druhý. Pokud někdo ale má dispozice větší než druzí, pak je má proto, aby pomohl těm, kteří se nenarodili jako géniové... ono totiž ... celý článek:

socrates2

SOKRATES

Proč se Sokrates nebál smrti. Překonání smrti prostřednictvím ctnosti. Téma smrti se dotýká každého z nás. Téměř každý se s ní nějakým způsobem setkal, přemýš.... celý článek:

spontánní evoluce_změnit velikost

ZMĚNA VNITŘNÍ SFÉRY

Snaha civilizace o nalezení svobody prostupuje dějinami světa, a zvláště pak Ameriky, po poslední dvě století. Během této doby získali občané západní spol... celý článek:

vesmír6_m

PROBUĎME SE!

Moderní lidstvo spí a sní svůj sen o materialismu! Probuďme se! Dávné indické náboženské systémy mluví o světě materiálním, o světě hmoty, jako o světě iluze... celý článek:

Svatý Václav

DUCHOVNÍ ZÁKONY VYJÁDŘENÉ FORMOU LEGENDY O SVATÉM GRÁLU

Lidová moudrost vystihla, že v pohádkách a legendách je více Pravdy než ve vědeckých spisech. Lze ... celý článek:

Baťam

JAN ANTONÍN BAŤA - MYŠLENKY

Je třeba podporovat československou ekonomiku. Ku práci na budování našeho státu je nejvyšší čas. Nemůžeme nechat zahálet žádné ruce, ale zejména ne už takové, které b... celý článek:

skryty smysl

SKRYTÝ SMYSL ŽIVOTA

Filozofové se vždy zajímali o život a jeho různé aspekty; zda život pokračuje, zda existuje smrt, co nastane poté, když opustíme jeviště tohoto světa...A mě osobn... celý článek:

zrozeni

TAJEMSTVÍ ZROZENÍ A SMRTI

Mnohé z nás děsí záhada, kterou je smrt, a každý se určitě alespoň jednou sám sebe zeptal, zda je definitivním koncem, či nikoli. Někdy v nás může vyvo... celý článek:

tomas-bata03

TOMÁŠ BAŤA - CITÁTY

Ve skutečnosti bylo nejvíce bitev prohráno, protože lidé neznali svých úloh, protože vůdce byl domýšlivý strašpytel, obávající se toho, aby ho nikdo z jeho lidí neo... celý článek:

les 3_2

SYMBOLISMUS LESA

Přirozený les představuje místo kypící životem. Je společenstvím nesčetného množství živých tvorů, které přesto vytváří harmonický celek. Mí... celý článek:

tesla5

NIKOLA TESLA

Nikola Tesla byl jedním z největších vynálezců a vědců v dějinách, zároveň však byl velmi skromným člověkem, který svou práci zasvětil především blahobytu lids... celý článek:

malyprinc

BYZNYSMEN

Na čtvrté planetě bydlel byznysmen. Byl to člověk tak zaměstnaný, že při příchodu malého prince nezvedl ani hlavu. Dobrý den," pozdravil ho malý princ... celý článek:

falzifikace

PŘEVLEČENÍ KABÁTŮ ZAMĚSTNANCŮ DUCHA HMOTY

Husákovští normalizátoři patnáct let po okupaci se cítili doma "na koni". Hlavní masa českého národa, tváři... celý článek:

sámsebou

PROČ PŘESTAT ŽÍT PODLE OČEKÁVÁNÍ DRUHÝCH

10 důvodů, proč přestat žít podle očekávání druhých. 1. Nemáme žádnou povinnost žít podle druhých. P... celý článek:

Hymna

KDE DOMOV MŮJ

3. června 1801 se v Osice (u Hradce Králové) narodil český hudebník, dirigent a hudební skladatel František Jan Škroup. Narodil se v rodině osického kantor... celý článek:

strach1

JAK POZNÁTE SLABOCHA

Jak poznáte slabocha? Budete překvapeni! Slabí lidé jsou všude kolem nás a paradoxně nám nejvíc znepříjemňují život. Slabí partneři, či šéfové nahánějí strach ... celý článek:

Schumann-resonance

CO JE SCHUMANNOVA REZONANCE A JAK SOUVISÍ S LIDSKÝM VĚDOMÍM

Někteří lidé ji nazývají tepem Matky Země a jiní zas zemskými vibracemi - je to vlastně frekve... celý článek:

žžjo albert-einstein2

DOPIS ALBERTA EINSTEINA DCEŘI

"Když jsem předložil teorii relativity, velmi málo lidí mě pochopilo. To, co odhalím a přinesu teď, se rovněž asi potká s nepochopením a s předsudky světa. Žádám Tě... celý článek: